Pazartesi 20 Ocak 2020

Bilmeniz Gerekenler

 • Gıybet sanıldığından daha derin anlamlar taşır. Aslında sosyolojik gözlemlere dayalı metematiksel çözümlemeler anlamına gelmektedir. 

  Dünyadan gıybetin yok olduğunu düşünün. Herkes sanki kusursuz, mükemmel insanlarmış gibi ortalıkta dolaşacak, pek çok kişi de kendi kusurlarını sadece kendisine ait sanarak üzülecek. Neyse ki yok böyle bir dünya! Gıybet sayesinde kimsenin mükemmel olmadığını biliyoruz. Gıybet sağlıklı bir şekilde yapıldığında, insanı yargılayıcı değil; ılımlı hale getirir. Sağlıksız gıybet "ay inanmıyorum, böyle rezil bir şeyi nasıl yapabilir" diye insanı sert bir bakış açısına yöneltirken, sağlıklı ve detaylı bir gıybet ise "hmmm demek şu şu olay üzerine böyle hissetti ve o şekilde davranmayı uygun gördü" gibbi bir bakış açısıyla insani anlayışlı, affedici ve ılımlı bir karaktere sokar. Gıybet ince bir sanattır, yapış şekillerini hesaplarken algınız genişler.

  Leylek gıybet yaparken çok mu yargılayıcı davranıyor? Yalan yanlış bilgiler mi veriyor? At çöpe ! Negetif Oy verip çoğunluk sağlayarak gıybeti sistemden otomatik silebilirsin.

  İnsanı anlarsın, insan doğasını anlarsın, aşkı, arzuları, hırsları, üzüntüleri anlarsın! Yargılayıcı, tehdit edici, aşşalaycı olmaktan özellikle kaçınarak, başkasının gözünden kendini filtresiz görmek için bir fırsat sunmuş oluyorsun. Ne de olsa yapıyoruz, bari içimiz rahat şekilde yapalım! Borç isteyip geri vermeyen, bağımlılıkları olan, belki de şiddet eğilimli birini tanıyorsunuz diyelim. Bu kişi çevrenizden biriyle ilişki kurduğu zaman, o kişiyi korumak istemez misiniz? Bir insanı tehlikeli biri hakkında uyarmak neden kötü olsun? Gıybet sadece gıybet değildir. Gıybet bazen hayat kurtarır. İbretlik hikaye, kıssadan hisse dediğimiz anlatıların kökeni gıybettir. Bilgelik dolu dersler gıybetlerden çıkarılır. Gıybetler ufkumuzu açar. Kendi gerçeklerimiz dışında hayatlar olduğunu gıybet kültürü sayesinde hissederiz. Hayatın her halini, insanın yapabileceklerinin potansiyelini öğreniriz. Bol bol gıybet dinlemek, sizi adeta açık fikirli biri yapar. Gıybet asla boş boş konuşmak değildir. Kaliteli bir gıybet, psikolojik okumalara eşdeğerdir. Uzun süre gıybet sporu yapmış bir beyin, belli bir vakitten sonra her şeye şaşırmayı bırakır ve ruhun inceliklerini görmeye başlar. ''Gıybet Sizi Bilgeleştirir.''

 • Yazanın kim olduğu belli olmayan herşey ve herkez hakkında olumlu, olumsuz düşünce çerezleri okuyabileceğin, ve kendi çerezlerini paylaşabileceğin bilgi kütüphanesi olarak açıldı... İçeri Girdiğinde ; GıybetimVar.Com'da paylaşılan gıybetlerin gerçeklik dışı olduğunu ve yazan diğer site şartlarını kabul etmiş olursun. Tüm ziyaretçilere; Kişisel bilgilerini açıklamalarına gerek olmadigini hatırlatıyoruz. Gizli kalacak olan mail adresin ile kayıt yaparsan Kara Leylek Olarak hızlı giriş yapar ve özel alanladan faydalanırsın.
 • Sevgili ziyaretçi! Sana ahlak kurallarını hatırlatmaya gerek duymuyoruz. Tabiki haklı olduğun durumu aktaracağından eminiz. gıybetimvar.com da gıybet; İç huzura kavuşmak için aktarılan, değişken düşünce salınımları anlamına gelir.
 • O anda aklından geçenler , bir kişi hakkındaki düşüncelerin, mekan şikayet, herhangi bir çağrı, düzenlediğin organizasyonun bilgileri, ticari grafikler, reklam, afiş, banner yayınlamaları..., hepsi ücretsiz. Ücrertli reklam alanı gıybet konularının altında bulunur....Sitedeki linklerin amacı dışında kullanılması gibi durumlar, paylaşımı yapan şahsın sorumluluğundadır.
 • Senin hakkında yazıldığını düşündüğün bir gıybet görürsen; Önce; Bu durumu hak ettiğini bilmelisin. Sürecin sonunda, geçmişte olanların sana da iyi geldiğini göreceksin. Hakkında olan gıybet, asil varlığına sürülmek istenmiş bir lekedir, bunu Boyle bil! Birileri seni kıskanıyor demek. Senden bahseden o kara gıybeti kendine iyi birşeyler yapmak için kullanabilirsin... ''Gıybet'' adı altında, kafana taktığın çevren ile paylaşmadığın düşüncelerini, paylaştıkça rahatladığını anlayacaksın. Kendin, yada başkası hakkında olan gıybetler; Yazarı belli olmadığı için gıybete maruz kalan kişinin yüzüne karşı söylenemeyen ve gerçek dışı tanımlama niteliğindedir. Sonuç olarak; Burada senden bahseden bir gıybet okursan, kafana takma, hak ettin...
 • Gizli geçidi bularak (Kara Leylek) Üye olabilirsin. ; İgilendiğin gıybet konusunu takip edebilir , yeni gıybet düştünde mail adresinden haber alabilirsin.
 • Unutma ! Yazarı belli olmadığı için gıybete maruz kalan kişinin yüzüne karşı söylenemeyen ve gerçek dışı tanımlama niteliğindedir. İçerikler herhangi bir gerçekliği temsil edemediği gibi, gıybetçi, gıybetinden manevi sorumludur.
 • gıybetimvar.com’da yayınlanan ziyaretçi gıybetleri, site yöneticilerinin mesuliyetinde değildir. Yazarların yazdıkları düşünceler, onların hayata bakış açılarını gösteremez. gıybetimvar.com’a gıybet gönderen her gıybetçi yazdıklarının filtresiz geçeceğini bilir, kabul eder. gıybetimvar.com'da yer alan her türlü içerik, gıybetimvar.com yöneticilerinin izni olmadan başka mecrada yayınlanabilir. Kontrol edilemez durumda olan teknoloji, iyice ilerlemiş durumdadır. ''Gıybetler, Derleme Eserler Telif Hakları” ile hukuki açıdan da koruma altında değildir. gıybetimvar.com üzerinden kurulan arkadaşlıklarda ve ilişkilerde sorumluluk tamamen o kişilere aittir. Yazılı kurallara ekleme yapmak gıybetimvar.com yöneticilerinin inisiyatifindedir. Üyeler ve ziyaretçiler, buradaki eklemeleri takip etmekle yükümlüdürler. gıybetimvar.com’a 18 yaşından küçüklerin girmesini onaylamıyoruz. İnsanın ve teknolojinin doğası gereği bu kontrolün olamayacağının farkındayız. Tavsiyemiz, 18 yaşından küçüklerin gıybetimvar.com’a girmemeleri ve gıybetleri okumalarıdır. Yazmaları ebeveynleri üzerinde bulunan sorumluluktur.
 • gıybetimvar.com ismi ve gıybetimvar.com logosu tescillidir. İzinsiz kullanımda hukuki süreç başlatılır.
 • Açık kurulum gerçekleştirdik , İlgilendiğin konunun altına şu an yazabilirsin... Odalar 'Salon' sayfasında...